Hakkımızda

Zorlu Tekstil Grubu

Zorlu Tekstil Grubu, yaklaşık 7000 çalışanı ve 800,000 m2’lik kapalı alana sahip üretim tesisleri ile  dünyanın önde gelen ev tekstili üreticilerindendir. Zorluteks, dev üretim tesislerindeki yüksek üretim kapasitesi, üstün ürün kalitesi, çevre ve çalışan sağlığına verdiği önem ve çalışma koşulları ile dünyanın en modern ve en büyük entegre tekstil tesisleri arasındadır. Zorluteks, pamuklu ev tekstilinde Avrupa’nın en büyük entegre üreticisidir.

Zorlu Tekstil Grubu’nun ana faaliyet konusu iplik, perde ve ev tekstili ürünleri (çarşaf, nevresim takımları, yatak örtüsü, masa örtüsü, pike) üretimi ve pazarlamasıdır. Zorluteks aynı zamanda teknik tektsil alanında ev tekstili ve medikal tekstil kollarında da faaliyet göstermektedir.

Bünyesindeki perde ve ev tekstili üretim tesisleri, pazarlama şirketi ve dünyaca ünlü markaları ile ev tekstilinin global ve lider kuruluşları arasında yer alan Zorluteks, Global OrganicTextileStandard-GOTS sertifikasıyla Türkiye’de %100 organik ev tekstili ürünleri üreten ilk üreticidir.

Sertifikalar